KUKUŘIČNÝ OSTROV

 Promítáme: 4.2.2015 (19:30)   Kino Dobrovice / Vstupné: 60 Kč

Drama / Gruzie / Francie / Německo / Švýcarsko / Česko, 2014, 100 min

kukuricny ostrov

Film získal na 49. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech Velkou cenu Křišťálový glóbus za nejlepší hraný film!
Snímku udělila svou cenu také Ekumenická porota.

Podivuhodný film nese velmi jednoduchý příběh. V nejlepší tradici filmové metafory, filmové básně vypráví o osudu dědečka a vnučky, jejichž smyslem života je zasít, pěstovat a sklidit malé kukuřičné pole na ostrově uprostřed řeky, oddělující Gruzii od Abcházie. Do jejich tichého života postupně vstupují muži zvenčí – zraněný voják a hraniční patrola. A také živly, které jediné mají skutečnou kontrolu nad kusem země, který se po jarním tání objevil, aby ho podzimní deště mohly zase vymazat z mapy světa.

Kukuřičný ostrov je film jako z jiné doby, ale v tom nejlepším slova smyslu. Dává nám vzpomenout na nejlepší opusy gruzínské kinematografie. Mluví k nám filmovým jazykem postaveným na síle obrazu, jazykem, který upadá do zapomnění. Ukazuje nám obyčejné věci, abychom skrze ně nahlédli tíhu lidského osudu.

Hodnocení na CSFD.cz

.

Komentovat

Můžete používat HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>