PoloLetní oscarový festival

Kdy:
27.7.2018 - 29.7.2018 (21:30)

Kde:
Kino Dobrovice


Přijďte shlédnout nejlepší oscarové snímky. Večerní projekce při dobrém počasí promítáme venku. Na dvoře za radnicí bude během celého festivalu zázemí pro návštěvníky s hudbou, sezením a občerstvením.

Vstupné: dospělí 60 Kč / děti 30 Kč

Pátek 27.7.

21:30 – Tvář vody (Letní kino)

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor, USA, 2017, 123 min

Příběh jako z jiného světa zasazený do Ameriky šedesátých let a odehrávající se na pozadí studené války.Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky na podpatcích si obuje. Ale poté, co s kolegyní Zeldou odhalí utajovaný vládní experiment, se její dosavadní život navždy změní.

* Ocenění: Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší hudba, Nejlepší výprava

Sobota 28.7.

15:00 – Já, Tonya

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama, USA, 2017, 120 min

Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan.

* Ocenění: Nejlepší herečka ve vedlejší roli

18:00 – Nit z přízraků

Drama / Romantický, Velká Británie / USA, 2017, 130 min

Nit z přízraků vypráví příběh muže posedlého zničující dokonalostí. Muže natolik soustředěného na každičký detail, že mu unikalo vše podstatné. Muže, kterého zničila láska. Nebo zachránila. Záleží na úhlu pohledu. Úspěšný tvůrčí tandem Paul Thomas Anderson a Daniel Day-Lewis si zopakovali spolupráci a po oscarové lahůdce Až na krev stvořili další film, který se zařadí mezi nezapomenutelné.

* Ocenění: Nejlepší kostýmy, dalších 5 nominací

21:30 – Tři billboardy kousek za Ebbingem (Letní kino)

Drama / Krimi, Velká Británie / USA, 2017, 115 min

Mildred Haynesové zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie. Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista, nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky.

* Ocenění: Nejlepší herečka v hlavní roli, Nejlepší herec ve vedlejší roli

Neděle 29.7.

15:00 – Coco

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný, USA, 2017, 105 min

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

* Ocenění: Nejlepší píseň, Nejlepší animovaný film

17:00 – Lady Bird

Komedie / Drama, USA, 2017, 94 min

Kdybyste si chtěli Christine jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní.

* Ocenění: 5 nominací

Komentovat

Můžete používat HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>